MIDA ME PAKUME TEISTMOODI VÕI ROHKEM VÕRRELDES MEIE KONKURENTIDEGA?
Eelkõige püüame olla üks samm eespool arvutite võimsustes, sest mida võimsam on arvuti (eelkõige graafikakaart) seda paremat, teravamat, sujuvamat ja selgemat VR-kogemust me pakkuda saame, mis võib mõnikord olla drastiliselt erinev võrreldes näiteks palju lahjema arvuti poolt genereeritud pildiga. VR vajab paratamatult väga võimsat graafikat ja selles osas me mööndusi ei tee. Kasutame ainult turu kõige võimsamaid kaarte, mida hetkel soetada saab. Lisaks tõstame pildi resolutsiooni (supersampling) nii kõrgele kui seda varustus võimaldab. Teine suurem erinevus on tehnilised lahendused ja modifikatsioonid, mida me täiustame jooksvalt erineva riistvaraga, et pakkuda kasutajatele veelgi võimsamat VR kogemust. Kolmas peamine erinevus on see, et meie lahendustega saab sõita ka rallit. Rallitamise läbiviimiseks kasutame ainult parimat riistvara, mida jooksvalt ka täiustame.
KAS VR MÄNGUDE MÄNGIMINE MEIE TEHNIKAGA AJAB SÜDAME PAHAKS?
Alati on olemas 1 inimene tuhandest, kellel võib hakata pea ringi käima ja tekib halb enesetunne, aga seda juhtub üliharva ning pigem VR-rallitamisel. Kuna meie võimsad arvutid jooksutavad mänge alati maksimaalsetel kaadrisagedustel, siis on ebatõenäoline, et kellegil süda pahaks võib minna.
KEDA VÕIB VR HUVITADA?
Kõik inimesed võivad VR mängudest ja simulatsioonidest saada elamuse, mida veel pikalt meenutada. VR loob täiesti uued võimalused ja elamused, mis ei küsi vanust ega sugu. Vahet ei ole, mis eriala esindaja inimene on. Igalühel on oma unistuste maailm, kuhu hing tahaks sukelduda ning igapäeva rutiinist eemalduda. Meie mängude ja simulatsioonide valikus on kõigile midagi, mis pakub meelelahutust ning elamust.
KUIDAS ON LOOD HÜGIEENIGA?
Kasutame pehmeid, korduvpestavaid VR prillide tihendeid, mida saab alati peale kasutamist antiseptikuga puhastada.
MIS VANUSEST ALATES VÕIKSID VR LAHENDUSED SOBIDA?
Soovituslik vanus oleks alates 7-8. eluaastast, kuna noorematele jäävad prillid liiga suureks.
KAS VR LAHENDUSI SAAB PROOVIDA KA ILMA KOHALE TELLIMISETA ?
Meil on oma mängukeskus, aadressil Maneezi 8, nimega Art Of Gaming kuhu saab tulla ette broneerimisega.
MITU VR MÄNGIMISE KOMPLEKTI ON SAADAVAL? MITU INIMEST SAAKS KORRAGA MÄNGIDA?
Meil on hetkel neli komplekti, mis tähendab, et reaalselt saab korraga mängida neli inimest. Suurema seltskonna puhul tuleb lihtsalt arvestada vaheldumisi mängimisega.
KUI MA OLEN PROOVINUD JUBA NUTITELEFONI VÕI MÕNDA TEIST ODAVAMAT VR-LAHENDUST, SIIS MIS ERINEVUS ON TEIE POOLT PAKUTAVA LAHENDUSEGA?
Erinevus on nagu öö ja päev. Umbes sama suur kui vaadata alustuseks must-valget kineskoop-televiisorit ja siis minna üle uue generatsiooni lameekraanile. Nutitelefonide põhise VR-i taga ei ole jõudu, mida omab VR-i jaoks spetsiaalselt komplekteeritud arvuti. Vahe võib olla kuni 20-kordne. Graafiline vahe võib olla meeletu, kuid just mängu graafika kvaliteet ongi väga oluline VR-elamuse saamiseks. Mida reaalsem pilt, seda reaalsem elamus. Lisaks aitavad VR elamust saavutada ka juhtpuldid ja muud riistavaralised täiendused, mida nutitelefonide lahendused ei paku. Interaktiivne liikumine/toimetamine on aga oluline osa VR-elamuse saamiseks.
KUI KAUA ME OLEME VR-GA TEGELENUD?
Oleme tõelised VR-i huvilised juba aastast 2013 kui tulid esimesed kõlakad VR-i turule taasnaasmisest, mis 90-ndatel ebaõnnestusid, kuna tehnika ei olnud selleks ajaks veel küps. Aastaid prototüüpidega katsetamist viis aga meid lõpuks eesmärgini, et pakkuda parimat VR-elamust, mis antud ajahetkel võimalik. Oleme seega üks esimesi ja pikaajalisema kogemusega VR asjatundjaid Eestis.
KAS ME KORRALDAME KA ISE MINGEID VR ÜRITUSI?
Iga kahe kuu tagant korraldame Tao keskuses VR-rallitamise üritust, mis annab igale inimesele võimaluse virtuaalreaalseks rallitamiseks, mis on on uksumatult äge kogemus. Lisaks saab eelbroneeringuga tulla meie juurde ja nautida VR-i nii palju kui soovitakse.
MIDA TÄHENDA VR TÄISLAHENDUS?
See tähendab seda, et ma oleme võimelised pakkuma täielikku VR lahendust ehk kõike VR-mängimise vorme. See tähendab täielikku VR elamust kõikvõimalike erinevate riistvaraliste lahendustega (Vive trackerit, tagasilöögiga mängurelv, juhtmeta VR prillid, 7.1 heliga heli, juhtpuldid, füüsilist tunnetust edasiandev vest).